Registrace do Gymnathlon Kempů budou spuštěny 1. 12. 2020.
Jejich kompletní nabídku zveřejníme do 13. 12. 2020.

Vzhledem k aktuální situaci ohledně Covid-19 a jejímu dynamickému a často nepředvídatelnému vývoji bychom chtěli rodiče ujistit o postupu a zásadách, které budeme jako Gymnathlon v souvislosti s průběhem kurzů uplatňovat.

• Naším primárním zájmem je, aby děti měly možnost sportovat a Gymnathlon jim mohl v maximální možné míře přinášet radost z pohybu.
  • Za každé situace budeme respektovat a dodržovat aktuálně platná nařízení vlády.
  • Pokud tato nařízení jakýmkoliv způsobem omezí nebo přeruší průběh Gymnathlonu, délka pololetí bude adekvátně prodloužena tak, abychom v rámci něho v každém případě dodrželi počet 16 realizovaných tréninků, který garantujeme.
  • Během případného přerušení kurzů připravíme dětem zdarma oblíbené online cvičení Gymnathlonu, jejichž cílem není nahradit výše uvedené společné tréninky, ale udržet děti v gymnathlonním sportovním režimu. Můžete je zhlédnout na našem facebooku.

INFORMACE O PRŮBĚHU KURZŮ VZTAHUJÍCÍ SE K AKTUÁLNĚ PLATNÝM NAŘÍZENÍM VLÁDY:

• Všechny kurzy Gymnathlonu jsou v současné době přerušeny.
  • K trénování se vrátíme ihned, jak to bude možné, a vše doženeme! :)

Metodika Gymnathlon

Gymnathlon je všestranný sportovní program zajišťující komplexní sportovní rozvoj dítěte. Jeho cílem je prostřednictvím hravých a metodicky promyšlených tréninků budovat u dětí lásku k pohybu a naučit je klíčové dovednosti odpovídající jejich věku. Za tímto účelem je Gymnathlon rozdělený do 3 na sebe navazujících programů.

2,5–4 roky

• První seznámení s pohybem
  • 10 základních dovedností
  • Budování samostatnosti

4–6 let

• Rozvoj všestrannosti
  • Atletická a gymnastická cvičení, pohybové hry
  • Budování sportovní motivace

6–9 let

• Výuka základů 6 sportů
  • Analýza sportovních předpokladů SportAnalytikTM
  • Rozvoj týmového ducha a spolupráce

Důraz na maximální hravost a prožitek

Hrací plán pro každé dítě

S motivačními samolepkami

Za absolvované hodiny a procvičené dovednosti sbírají děti samolepky do atraktivních hracích plánů. Ty posilují jejich motivaci, neboť je celým kurzem graficky provádí. Zároveň slouží i rodičům jako vodítko ohledně náplně a průběhu programu.

Opičák Max

Maskot, kterého děti milují

Hravému rázu hodin pomáhá přítomnost ikony Gymnathlonu opičáka Maxe. Ten podporuje děti nejen při samotných trénincích, ale i mimo ně, neboť každé dítě má možnost ho mít vždy na týden doma. Rodinné sportovní zážitky s Maxem pak s ostatními sdílí prostřednictvím Maxova zápisníčku.

2 trenéři a max. 20 dětí na tréninku

V kurzech Junior a SportMix

Za účelem kvalitního průběhu tréninku a maximálního sportovního prožitku je koncept Gymnathlonu postaven na omezené kapacitě kurzu a 2 trenérech, kteří se dle potřeby vzájemně doplňují, s dětmi fungují jako sehraný tým a vždy usilují o to, aby si všechny děti odnesly z každé hodiny jen ty nejlepší zážitky.

Rozvoj klíčových dovedností

Parkour Koordinace
Flexibilita

Systém školení trenérů Gymnathlon

Přihlášení každého dítěte na Gymnathlon vnímáme jako velikou příležitost i závazek, jak ho díky našemu kurzu namotivovat ke sportu. Pevně věříme našemu konceptu a jsme si vědomi toho, že jeho nejdůležitěším článkem jsou naši trenéři, jen díky nimž může mít trénink ten správný průběh přinášející dětem maximum sportovního nadšení.

Proto naše trenéry pečlivě vybíráme i průběžně školíme. Každý trenér je povinen zúčastnit se vstupního školení a následných navazujících školení, kde si prohlubuje svoji kvalifikaci. Obsahem školení je jednak představení a správné pochopení filozofie Gymnathlon, jednak praktický trénink jednotlivých aspektů a oblastí tréninkové metodiky.

Trenérská licence D

(vstupní školení)

Trenérská licence C

(Baby, Junior, SportMix)

Trenérská licence B

(ve spolupráci s FTVS UK)

Garantem školení a vzdělávání trenérů Gymnathlonu je Doc. PaeDr. Tomáš Perič, Ph.D. (viz níže).

Garanti metodiky

Metodika Gymnathlonu je založena na pestrém mixu cvičení a her a byla vyvíjena ve spolupráci s odborníky z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a odborníky ze sportovních klubů a svazů. Skladba cvičení v jednotlivých programech byla vybírána jednak s důrazem na prožitek a zábavu dětí, jednak s ohledem na jejich všestranný rozvoj. V závislosti na typu programu se na metodice podíleli níže uvedení experti.

Doc. PaeDr. Tomáš Perič, Ph.D.

Hlavní garant programu Gymnathlon
Vedoucí Katedry pedagogiky, psychologie a didaktiky TV a sportu FTVS UK

Mgr. Jakub Kokštejn, Ph.D.

Vedoucí Katedry sportovních her FTVS UK

PhDr. Aleš Kaplan, Ph.D.

Vedoucí Katedry atletiky FTVS UK

Mgr. Petra Špottová, Ph.D.

Fakulta pedagogická ZČU, trenérka sportovní gymnastiky

Mgr. Kateřina Doležalová, Ph.D.

Katedra gymnastiky FTVS UK

Mgr. Jan Pecha, Ph.D.

Vedoucí trenér Tenisové školy I.ČLTK Praha a člen Metodické komise ČTS a PTS

Mgr. Michaela Knoblochová